Емисии


МТВ Топ 20

Секоја недела Ива ви ја презентира најновата МТВ ТОП 20 листа на најдобрите 20 песни на регионалниот МТВ канал. Вие гласате и вие ја креирате топ листата на www.mtvadria.com
Водител: Ива
Термин: недела од 18 до 19 часот
Музички времеплов
  • 1983 - USА No.1 Irene Cara 'Flashdance...What A Feeling'
  • 1988 - Пејачот на Aerosmith, Steven Tyler се жени со втората сопруга Teresa Barrick.
  • 1959 - Роден е Steve Harrington, попознат како Steve Strange, вокалист во Visage (1980 UK No.8 'Fade To Grey').
  • 2000 - Britney Spears се искачува на првото место на американската албумска листа со 'Oops!...I Did It Again'.
  • 1970 - Роден е Mark Richardson, тапанист во Skunk Anansie, (1996 UK No.20 'Weak').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје