Емисии


Светот на музиката со Дени

Од 11-12 часот продлжува “Во Светот на Музиката” заедно со Дени. Во овој термин однеодамна стартуваше и Double Play рубриката во која слушателите си слушаат по две песни од својот омилен изведувач..Каде и да сте Антена 5 е секогаш со вас и најубавите песни на радио...
Водител: Дени
Термин: од понеделник до петок од 11 до 12 часот
Музички времеплов
  • 1995 - Hootie & the Blowfish започнуваат 4-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Cracked Rear View'. Албумот ќе се продаде во над 15 милиони копии.
  • 1966 - USА No.1 Percy Sledge 'When A Man Loves A Woman'
  • 1970 - Роден е Mark Richardson, тапанист во Skunk Anansie, (1996 UK No.20 'Weak').
  • 1988 - Пејачот на Aerosmith, Steven Tyler се жени со втората сопруга Teresa Barrick.
  • 2000 - Britney Spears се искачува на првото место на американската албумска листа со 'Oops!...I Did It Again'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје