Емисии


Антена Енерџи

Емисија која како инстант енергетски напиток ќе ви ја создаде позитивната енергија за добро расположение и продуктивност. Ерик е задолжен за изработка на рецептот за добра забава во првите попладневни часови од вашиот работен ден.
Водител: Ерик Фокс
Термин: од понеделник до петок од 12 до 15 часот
Музички времеплов
  • 1968 - Родена е австралиската пејачка и актерка Kylie Minogue.
  • 1962 - Роден е Roland Gift од Fine Young Cannibals (1989 US No.1 & UK No.5 'She Drives Me Crazy').
  • 1917 - Роден е Papa John Creech од Starship (1987 UK & US No.1 'Nothing's Gonna Stop Us').
  • 1988 - USА No.1 George Michael 'One More Try'
  • 1981 - Роден е Mark Feehily од Westlife.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје