Емисии


Чао Антена

Секој работен ден од 18-20 Чао Антена со најголемите Чао хитови и ги слушате вашите омилени песни. Комуницираме интерактивно со слушателите, ги откриваме најинтересните шоубиз вести, и се забавуваме пренесувајќи многу позитивна енергија.
Водители: Мики & Ива
Термин: од понеделник до петок од 18 до 20 часот
Музички времеплов
  • 2000 - Britney Spears се искачува на првото место на американската албумска листа со 'Oops!...I Did It Again'.
  • 1970 - Роден е Mark Richardson, тапанист во Skunk Anansie, (1996 UK No.20 'Weak').
  • 1917 - Роден е Papa John Creech од Starship (1987 UK & US No.1 'Nothing's Gonna Stop Us').
  • 2000 - UK No.1 Sonique 'It Feels So Good'
  • 1959 - Роден е Steve Harrington, попознат како Steve Strange, вокалист во Visage (1980 UK No.8 'Fade To Grey').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје