Најбарани 19.01.2020


1
Кажи нешто ново
Тамара Стојковска
83
2
Оди си
Виктор Апостоловски
23
3
Blinding Lights
The Weeknd
20
4
Без тебе нема кој да ме утеши
Игор Шарески
17
5
Nice To Meet Ya
Niall Horan
12
6
Adore you
Harry Styles
8
7
Биди со мене
Наташа Малинкова
7
8
Dance Monkey
Tones And I
7
9
Everything I Wanted
Billie Eilish
6
10
Lose Control
Meduza feat. Becky Hill and Goodboys
5
11
Shaken
LP
4
12
Yummy
Justin Bieber
4
13
Don’t Start Now
Dua Lipa
4
14
South of The Border
Ed Sheeran feat. Camila Cabello & Cardi B
4
15
Watermelon Sugar
Harry Styles
4
16
Јави се
Мите Стоилков
3
17
Own It
Stormzy feat. Ed Sheeran and Burna Boy
3
18
Time Machine
Alicia Keys
3
19
My Oh My
Camila Cabello feat. DaBaby
2
20
Narcotic
YouNotUs, Janieck and Senex
2
Музички времеплов
  • 1997 - Madonna добива награда Златен глобус за најдобра актерка за улогата во филмот 'Евита'.
  • 1943 - Родена е Janis Joplin. Cry Baby
  • 2001 - Се известува дека Paul McCartney е на пат да стане првата поп ѕвезда милијардер. Неговото богатство е проценето на 725 милиони фунти и се очекува да надмине милијарда по продажбата на новите компилации со најголемите хитови на Beatles.
  • 1939 - Роден е пејачот и текстописец Phil Everly од Everly Brothers. 'All I Have To Do Is Dream'
  • 1949 - Роден е пејачот и текстописец Robert Palmer. Simply Irresistable
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје