Надеж за Хаити 2010

Музички времеплов
  • 1966 - USА No.1 Lovin Spoonful 'Summer In The City'
  • 1982 - Родена е американската кантри пејачка LeAnn Rimes (1997 US No.3 & 1998 UK No.7 'How Do I Live' - мине 30 недели меѓу првите 40 на британската синглска листа, што е рекорд неповторен уште од времето на 'Relax' на Frankie Goes To Hollywood).
  • 1964 - UK No.1 Manfred Mann were 'Do Wah Diddy Diddy'
  • 1959 - Роден е Mark Nevin, пејач и текстописец во Fairground Attraction (1988 UK No.1 'Perfect').
  • 1971 - John Lennon заминува во Њујорк и никогаш повеќе во животот нема да има шанса да стапне на британска територија.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје