Фестивал Браќа Манаки 2014

Музички времеплов
  • 1958 - Роден е Feargal Sharkey, вокалист во Undertones (1980 UK No.9 'My Perfect Cousin'), и соло изведувач (1985 UK No.1 'A Good Heart' - напишан од Maria Mckee).
  • 1959 - Роден е Mark Nevin, пејач и текстописец во Fairground Attraction (1988 UK No.1 'Perfect').
  • 1966 - USА No.1 Lovin Spoonful 'Summer In The City'
  • 1983 - UK No.1 KC and the Sunshine Band 'Give It Up'
  • 1971 - John Lennon заминува во Њујорк и никогаш повеќе во животот нема да има шанса да стапне на британска територија.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје