FIFPro London 2005

Музички времеплов
  • 1994 - Се одржува фестивалот Woodstock '94 во Њујорк пред 350.000 обожаватели. Меѓу учесниците се Green Day, Nine Inch Nails, Aerosmith и Red Hot Chili Peppers.
  • 1966 - Revolver' на Beatles доаѓа на првото место на британската албумска листа. Тоа им е 7-ми албум во три годишен преиод.
  • 1966 - USА No.1 Lovin Spoonful 'Summer In The City'
  • 2000 - UK No.1 Melanie C 'I Turn To You'
  • 1983 - UK No.1 KC and the Sunshine Band 'Give It Up'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје