Во живо Интернет каналиМузички времеплов
  • 1942 - Роден е Pete York од Spencer Davis Group (1966 UK No.1 'Keep On Running').
  • 1981 - USА No.1 Diana Ross & Lionel Richie 'Endless Love'
  • 1999 - UK No.1 Westlife 'If I Let You Go'
  • 1992 - INXS го добиваат првиот британски бр.1 албум 'Welcome To Whoever You Are'.
  • 1995 - Хотелот во сопственост на членовите на U2, 'The Clarence' уништен е од пожар за кој биле потребни 3 часа за да се стави под контрола.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје