Емисии


МТВ Топ 20

Секоја недела Ива ви ја презентира најновата МТВ ТОП 20 листа на најдобрите 20 песни на регионалниот МТВ канал. Вие гласате и вие ја креирате топ листата на www.mtvadria.com
Водител: Ива
Термин: недела од 18 до 19 часот
Музички времеплов
  • 2000 - UK No.1 Robbie Williams 'Rock DJ'
  • 1989 - USА No.1 Richard Marx 'Right Here Waiting'
  • 2001 - USА No.1 Alicia Keys 'Fallin'
  • 2001 - Atomic Kitten доаѓаат на првото место на британската албумска листа со деби албумот 'Right Now'.
  • 1964 - Првиот филм на Beatles, ‘A Hard Days Night’ започнува да се прикажува во 500 американски кина.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје