Емисии


Novy Show

One hour show with DJ Tom Novy
Недела од 00:00 до 01:00
Музички времеплов
  • 2000 - UK No.1 Robbie Williams 'Rock DJ'
  • 2003 - Lee Ryan од Blue уапсен е во Лондон заради возење во пијана состојба. Таа вечер бил во ноќен клуб заедно со претставници на неговата издавачка компанија. Откако се опијанил, почнал да им досадува на присутните и бил исфрлен од клубот. Апсењето за возење во пијана состојба му е второ по ред.
  • 1978 - USА No.1 Commodores 'Three Times A Lady'
  • 2001 - USА No.1 Alicia Keys 'Fallin'
  • 1941 - Роден е Craig Douglas (1959 UK No.1 'Only Sixteen' плус уште 9 други британски топ 40 хитови).
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје