Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија


Нашиот Тим

Музички времеплов
  • 1964 - Роден е пејачот, гитарист и текстописец Lenny Kravitz.
  • 1996 - Пожар во домот на Eric Clapton причинува штета од 1,5 милион долари. Кога пристигнале пожарникарите, Clapton се борел со пламенот за да ја спаси својата колекција гитари.
  • 1945 - Роден е Gary Peterson од Guess Who (1970 US No.1 & UK No.19 'American Woman').
  • 1948 - Родена е членката на Fleetwood Mac и соло изведувачка, Stevie Nicks.
  • 1962 - Роден е Colin Vearncombe, пејач и текстописец во Black (1987 UK No.8 'Wonderful Life').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје