Хит Парада 04.07.2020


1
Look for the girl
Jason Mraz
2 | 4 Недели во листата
3
2
Faded
Izzy Bizu
4 | 3 Недели во листата
0
3
Anyone But Me
Joy Crookes
2 | 5 Недели во листата
0
4
Lay Your Head On Me
Major Lazer feat. Marcus Mumford
2 | 5 Недели во листата
1
5
Five More Minutes
Jonas Brothers
1 | 5 Недели во листата
0
6
X
Jonas Brothers
1 | 6 Недели во листата
3
7
Savage Love
Jawsh 685 x Jason Derulo
3 | 2 Недели во листата
3
8
Rockstar
DaBaby & Rody Ricch
| 4 Недели во листата
1
9
Gotta Be Patient
Michael Buble, Barenaked Ladies and Sofía Reyes
| 1 Недела во листата
5
10
Naked
Jonas Blue feat Max
| 1 Недела во листата
2
11
Mamacita
Black Eyed Peas x Ozuna x J. Rey Soul
| 1 Недела во листата
6
12
Lose Somebody
Kygo & OneRepublic
5 | 4 Недели во листата
3
13
Madan
Haska feat. Salif Keita
4 | 9 Недели во листата
1
14
Dancing In The Moonlight
Jubel feat. NEIMY
5 | 2 Недели во листата
2
15
Stuck With U
Ariana Grande & Justin Bieber
4 | 7 Недели во листата
2
16
Love Songs
Lukas Graham
4 | 7 Недели во листата
0
17
Wait For You
Tom Walker
| 1 Недела во листата
0
18
Supalonely
BENEE (feat. Gus Dapperton)
4 | 12 Недели во листата
0
19
Coffee for your head
Powfu featuring Beabadoobee
6 | 8 Недели во листата
0
20
Secrets
Regard & Raye
5 | 8 Недели во листата
2
21
Daisies
Katy Perry
4 | 4 Недели во листата
0
22
Past Life
Trevor Daniel feat Selena Gomez
| 1 Недела во листата
2
23
You Put Me Down
Cyrillic feat. Jova Radevska
5 | 5 Недели во листата
53
24
Summer Feelings
Lennon Stella feat. Charlie Puth
4 | 3 Недели во листата
2
25
The Scotts
The Scotts, Travis Scott, Kid Cudi
4 | 3 Недели во листата
0
26
Take Care of You
Ella Henderson
4 | 2 Недели во листата
2
27
Living In a Ghost Town
Rolling Stones
11 | 9 Недели во листата
2
28
One Margarita
Luke Bryan
5 | 3 Недели во листата
0
29
Toosie Slide
Drake
3 | 12 Недели во листата
0
30
Black Dog
Arlo Parks
5 | 2 Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 1980 - Родена е Jessica Simpson. Еве ја со деби синглот 'I Wanna Love You Forever'.
  • 1969 - Се одржува погребот на Brian Jones од Rolling Stoneѕ. Прочитан е епитафот што Jones сам си го напишал: 'Ве молам немојте да ми судите премногу безмилосно'.
  • 1977 - Cher ја добива ќерката Elijah Blue. Татко е Gregg Allman од Allman Brotherѕ.
  • 1964 - 200.000 обожаватели на Beatles излегуваат на улиците на Ливерпул како прослава на враќањето на групата во родниот град. Beatles се дојдени на прикажувањето на филмот 'A Hard Days Night'.
  • 2002 - Шкотска група го тужи бој бендот Blue со тврдење дека тие имаат право на името, зашто се нарекувале Blue уште во 1977 година кога имале и британски топ 20 хит.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје