Нови Синглови

WILL YOUNG - Brave Man

Новата песна од британскиот музичар Will Young се вика Brave Man. Песната е дел од албумот 85% Proof и ова е негов шести по ред студиски материлај, прв по албумот Echoes од 2011 година. Албумот излезе во продажба оваа година, дебитираше на врвот од Британската листа и ова беше негов четврти број 1 албум во кариерата.

19.11.2015
Музички времеплов
  • 1944-во Мисисипи родена е Marry Wilson, членка на групата Supremes
  • 1986-Richard Manuel од The Band се беси на 41 годишна возраст.
  • 1978-USA No1 Andy Gibb - (Love Is) Thicker Than Water
  • 1951-роден е Chris Rea.
  • 1982-магазинот Rolling Stone известува дека синот и ќерката на Frank Zappa, Dweezil и Moon Unit оформиле бенд наречен Fred Zeppelin. Првиот сингл им е наречен "My Mother is a Space Cadet."
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје