Нови Синглови

DAVID GUETTA FEAT. JOHN LEGEND – Listen

Новата соработка на David Guetta овој пат е со John Legend. Песната е Listen и е дел од ре-изданието на последниот албум од Guetta, Listen Again.

30.03.2016
Музички времеплов
  • 1973-Pink Floyd започнуваат три неделна турнеја како промоција на новиот албум "The Dark Side of the Moon".
  • 1999-со "Believe" Cher го добива првиот американски бр1 сингл по 25 години. Последен пат на првото место беше во 1974-та со "Dark Lady".
  • 1967-USA No1 Rolling Stones – Ruby Tuesday
  • 1978-USA No1 Andy Gibb - (Love Is) Thicker Than Water
  • 1951-роден е Chris Rea.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје