Нови Синглови

EMELI SANDÉ - Hurts

По пауза од 4 години Emeli Sandé го објави новиот сингл “Hurts”.
Со оваа песна таа го најавува новиот студиски албум Long Live the Angels кој ќе биде објавен на 11 ноември.
Наследникот на деби албумот Our Version of Events ќе содржи 15 песни.

04.10.2016
Музички времеплов
  • 1944-во Охајо роден е Bobby Womack. Неговата песна It’s All Over Now е еден од првите хитови на Rolling Stones
  • 1978-USA No1 Andy Gibb - (Love Is) Thicker Than Water
  • 1970-Janis Joplin заработува казна од 200 долари заради употреба на непристјни јазик на анстап во Флорида.
  • 1944-во Мисисипи родена е Marry Wilson, членка на групата Supremes
  • 1989-USA No1 Debbie Gibson – Lost In Your Eyes
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје