Емисии


Светот на музиката со Ана и Дени

Динамична емисија исполнета со најголемите хитови, но и песни кои ве враќаат во годините наназад и ве потсетуваат на некои убави моменти,музички и филмски вести, интересни трачеви,најави на концерти и настани,информации од културата, мнооогу наградни игри за слушателите кои секојдневно комуницираат со нас на Facebook барајќи си ги своите омилени песни со кои ќе им започне денот.. Преку интересна и весела комуникација Дени и Ана ви го прават денот уште поубав.
Водители: Дени & Ана
Термин: од понеделник до петок од 10 до 11 часот
Музички времеплов
  • 1989 - UK No.1 New Kids On The Block 'You Got It (The Right Stuff)'
  • 1940 - Роден е соул пејачот Percy Sledge. 'When A Man Loves A Woman'
  • 1960 - Родена е Amy Grant. USА No.1 'Baby Baby'
  • 2003 - Откако му е констатирана неправилна работа на срцето, Meat Loaf подложен е на операција.
  • 1976 - The Band го имаат полседниот настап во живо.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје