Емисии


Ритам на културата

Емисија посветена на културата, со информации за изложби, концерти, претстави, промоции ... спортски, шоубиз, но и актуелни вести.
Водители: Соња Панда & Баже
Термин: од понеделник до петок од 17 до 18 часот
Музички времеплов
  • 1960 - Родена е Amy Grant. USА No.1 'Baby Baby'
  • 2003 - Откако му е констатирана неправилна работа на срцето, Meat Loaf подложен е на операција.
  • 1989 - UK No.1 New Kids On The Block 'You Got It (The Right Stuff)'
  • 1976 - The Band го имаат полседниот настап во живо.
  • 1940 - Роден е соул пејачот Percy Sledge. 'When A Man Loves A Woman'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје