Емисии


Флешбек

Можност да се присетите на старите добри хитови. Двочасовно дружење со музиката од 70-те, 80-те, 90-те во избор на Баже
Водител: Баже
Термин: сабота од 20 до 23 часот
Музички времеплов
  • 1955-Elvis Presley го има своето ТВ деби на регионалното шоу "The Louisiana Hayride".
  • 1983-USA No1 Michael Jackson – Billie Jean
  • 1973-во авионска несреќа загинува менаџерот на Jimmy Hendrix, Mike Jeffrie.
  • 1974-првиот соло албум на Gregg Allman, "Laid Back" достигнува златен тираж и ги поттикнува гласините дека Allmans се распаѓаат.
  • 1965-во Британија издаден е синглот "For Your Love" на The Yardbirds, кој подоцна ќе стане топ10 хит од обете страни на Атлантикот.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје