Емисии


A State of trance

Radio show with famous DJ Armin Van Buren
Водител: Armin Van Buren
Термин: четврток од 23 до 00
Музички времеплов
  • 1940 - Роден е Bobby Hatfield од Righteous Brothers.
  • 1947 - Роден е Ian Anderson од Jethro Tull.
  • 1968 - UЅА No.1 Cream 'Wheels Of Fire'
  • 1968 - Tom Jones доаѓа на првото место на британската албумска листа со 'Delilah'.
  • 1964 - Mick Jagger добива казна од 32 фунти зашто во Ливерпул возел неосигуран и над дозволената брзина.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје