Топ 10 @ 10 26.02.2018


1
Cover Me (Dixon Remix)
Depeche Mode
| 1 Недела во листата
28
2
Sand in your shoes
ARTBAT & Dino Lenny
| 1 Недела во листата
5
3
Nightmares (Original Mix)
Set Mo feat. Scott Quinn
| 1 Недела во листата
5
4
Rhythm Touch (Deep & Salty Rub)
Miguel Migs
| 1 Недела во листата
0
5
Desert Sunlight (Extended Mix)
Dean Mickoski
3 | 2 Недели во листата
2
6
Piece Of Soul (Original Mix)
Bas Roos Guy Steve
5 | 2 Недели во листата
7
7
Take It Slow (Mollono.Bass Remix)
Slow Nomaden
4 | 2 Недели во листата
1
8
Lost Miracle (Original Version)
Sebastien Leger
3 | 3 Недели во листата
1
9
Horizons
Kevin Di Serna
5 | 2 Недели во листата
1
10
Acido
Karmon
4 | 3 Недели во листата
4
Музички времеплов
  • 1985 - Dire Straits го добиваат вториот британски бр. 1 албум 'Brothers In Arms', бр. 1 и во САД и во уште 24 други земји. Се продава во над 20 милиони копии во светски рамки.
  • 1961 - UK No.1 Temperance Seven 'You're Driving Me Crazy'
  • 2001 - Гитаристот на Oasis, Noel Gallagher добива оштета од Daily Mirror заради лажна вест дека се разведува со Meg Matthews.
  • 1973 - Carole King настапува во Central Park во Њујорк и привлекува 100.000 публика.
  • 1991 - USА No.1 Mariah Carey 'I Don't Wanna Cry'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје