Мак Топ 5 15.09.2019


1
Знам дека постоиш
Стефан Манасиевич
4 | 2 Недели во листата
7
2
Полетај
Miyatta
| 1 Недела во листата
0
3
Ти не си ти
RGB
1 | 3 Недели во листата
0
4
Нема назад враќање
Thea
| 1 Недела во листата
0
5
Драма
DS Collective ft. Matej
| 1 Недела во листата
3
Музички времеплов
  • 1974 - За првпат се прикажува шоуто 'The Sonny Bono Comedy Revue'.
  • 1986 - Smiths потпишуваат договор со EMI вреден 1 милион фунти.
  • 1999 - Diana Ross e уапсена на аеродормот Хитроу зашто не дозволила да биде претресена. Пејачката тврдела дека претставничката од обезбедувањето при претресот и ги допрела градите.
  • 1949 - Роден е David Coverdale, вокалист во Whitesnake. Is This Love
  • 1960 - Родена е Joan Jett. со Blackhearts, 'I Love Rock 'n' Roll').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје