Хит Парада 18.01.2020


1
Narcotic
YouNotUs, Janieck and Senex
8 | 2 Недели во листата
1
2
Blue
Tiesto & Steve Appleton
8 | 2 Недели во листата
1
3
Own It
Stormzy feat. Ed Sheeran and Burna Boy
1 | 6 Недели во листата
2
4
Blinding Lights
The Weeknd
3 | 5 Недели во листата
9
5
Everything I Wanted
Billie Eilish
| 7 Недели во листата
2
6
My Oh My
Camila Cabello feat. DaBaby
7 | 2 Недели во листата
3
7
Time Machine
Alicia Keys
4 | 3 Недели во листата
3
8
Lose Control
Meduza feat. Becky Hill and Goodboys
1 | 9 Недели во листата
1
9
Adore you
Harry Styles
3 | 4 Недели во листата
5
10
Rare
Selena Gomez
| 1 Недела во листата
3
11
Fly
Lucky Daye
| 1 Недела во листата
0
12
Lose You to Love Me
Selena Gomez
8 | 10 Недели во листата
2
13
Sweettalk My Heart
Tove Lo
9 | 2 Недели во листата
0
14
Nice To Meet Ya
Niall Horan
6 | 13 Недели во листата
3
15
Shaken
LP
3 | 6 Недели во листата
1
16
Ritmo (Bad Boys For Life)
Black Eyed Peas x J Balvin
5 | 5 Недели во листата
0
17
You Should Be Sad
Halsey
| 1 Недела во листата
3
18
Watermelon Sugar
Harry Styles
4 | 7 Недели во листата
3
19
Trampoline
Shaed ft. Zayn
3 | 10 Недели во листата
2
20
Put A Little Love On Me
Niall Horan
5 | 4 Недели во листата
3
21
Original
Sia
| 1 Недела во листата
1
22
Yummy
Justin Bieber
3 | 2 Недели во листата
1
23
Pump It Up
Endor
3 | 2 Недели во листата
1
24
Turn Me On
Riton x Oliver Heldens (feat. Vula)
7 | 11 Недели во листата
2
25
ROXANNE
Arizona Zervas
7 | 3 Недели во листата
1
26
Before You Go
Lewis Capaldi
7 | 6 Недели во листата
1
27
Power Over Me
Dermot Kennedy
6 | 4 Недели во листата
2
28
Better Half Of Me
Tom Walker
5 | 9 Недели во листата
2
29
Everyday Life
Coldplay
5 | 3 Недели во листата
1
30
Living Proof
Camila Cabello
4 | 4 Недели во листата
2
Музички времеплов
  • 1950 Роден е Billy Ocean (1988 USА No.1 & UK No.3 'Get Out Of My Dreams Get Into My Car').
  • 1989 Bobby Brown доаѓа на првото место на американската албумска листа со 'Don't Be Cruel'.
  • 1958 Родена е американската соул пејачка Anita Baker (1986 UK No.13 'Sweet Love', 1998 USА No.1 албум 'Giving You The Best That I Got').
  • 1966 George Harrison се жени со Patti Boyd, а кум е Paul McCartney. George првпат ја сретнал Patti на снимањето на филмот на Beatles, ‘A Hard Days Night’.
  • 2002 Родена е пејачката и актерка Peggy Lee (1958 USА No. 8 & UK No.5 'Fever'). Соработувала и со Benny Goodman, Randy Newman и со Quincy Jones.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје