Најбарани 21.02.2020


1
Кажи нешто ново
Тамара Стојковска
94
2
Оди си
Виктор Апостоловски
35
3
Без тебе нема кој да ме утеши
Игор Шарески
20
4
Биди со мене
Наташа Малинкова
13
5
Physical
Dua Lipa
12
6
Underdog
Alicia Keys
9
7
Hey Now (Newman Remix)
London Grammar
7
8
Јави се
Мите Стоилков
7
9
Stargazer
Davi
5
10
Blinding Lights
The Weeknd
5
11
Meraki (Original mix)
BROSS
4
12
Shadows
Dee Montero & Newman (I Love)
4
13
Midnight (Original Mix)
HOSH & 1979 Feat. Jalja
4
14
Right On
Space Motion
3
15
Archangel (Sébastien Léger Remix)
Essay
3
16
Back From Finisterre (Mollono.Bass Remix)
Bonfante
3
17
Where Is Home
Guy Mantzur, Khen
3
18
Mysteries of Life (Original Mix)
Rafael Cerato, Jinadu
3
19
Stop This Flame
Celeste
3
20
Everything I Wanted
Billie Eilish
3
Музички времеплов
  • 1964 - Њујоршкиот бенд Echoes ангажира нов, дотогаш непознат свирач на пијано, Billy Joel.
  • 1977 - Fleetwood Mac го издаваат албумот 'Rumours', кој ќе се продаде во над 15 милиони копии во светски рамки и ќе помине 31 недела на првото место на американската албумска листа.
  • 1987 - UK No.1 Ben E King 'Stand By Me'
  • 1998 - UK No.1 Celine Dion 'My Heart Will Go On'
  • 1981 - REO Speedwagon доаѓаат на првото место на американската албумска листа со 'Hi Infidelity'. Албумот ќе помине вкупно 15 недели на врвната позиција.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје