MTV EMA 2010 Madrid

Музички времеплов
  • 1996 - Членот на Pulp, Jarvis Cocker, уапсен е зашто ги нападнал децата што настапувале со Michael Jackson на Brit Awards. Подоцна сите обвиненија ќе бидат отфрлени.
  • 1957 - Роден е Hans Holzl, попознат како Falco.
  • 1996 - На британска ТВ прикажана е снимка со Bjork како пристигнува на аеродром во Тајланд и напаѓа новинарка, така што ја турка на земја и и ја удира главата. Bjork подоцна ќе се извини.
  • 1972 - UЅА No.1 Harry Nilsson 'Without You'
  • 1966 - UЅА No.1 Lou Christie 'Lighnin' Strikes'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје