Фестивал Браќа Манаки 2014

Музички времеплов
  • 1994 - UK No.1 Mariah Carey 'Without You'
  • 1977 - 20 Golden Greats' на Shadows започнува 6-неделен престој на првото место на британската албумска листа.
  • 1983 - UK No.1 Kajagoogoo 'Too Shy'
  • 1977 - UЅА No.1 Earth Band 'Blinded By The Light'
  • 1957 - UK No.1 Tab Hunter 'Young Love'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје