EXIT 2015

Музички времеплов
  • 1994 - UЅА No.1 John Michael Montgomery 'Kickin' It Up'
  • 1995 - Тапанистот на Motley Crue, Tommy Lee се жени со ѕвездата на серијата „Чувари на плажата“, Pamela Anderson. Невестата на венчавката носела бело бикини.
  • 1995 - Roxette стануваат првите западни музичари по George Michael, кои настапуваат во Пекинг. Пред нив George Michael настапил во 1984 година на Кинеската Нова Година.
  • 1957 - Роден е Hans Holzl, попознат како Falco.
  • 1972 - UЅА No.1 Harry Nilsson 'Without You'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје