ИФФК “Браќа Манаки“ - 2015

Музички времеплов
  • 1972 - Роден е Liam Gallagher, вокалист во Oasis. Some Might Say
  • 1989 - Bangles објавуваат дека се распаѓаат. Ќе се реоформат во 2000 година.
  • 1961 - 21-годишниот Bob Dylan за само еден ден го снима својот деби албум. Цената за изнајмување на студиото била 400 долари.
  • 1967 - Родена е кантри пејачката Faith Hill. There You'll Be
  • 1980 - Bob Marley колапсира додека џогира во њујоршкиот Central Park. Открива дека е заболен од рак.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје