MTV EMA 2016 Rotterdam

Музички времеплов
  • 1977 - UK No.1 Leo Sayer 'When I Need You'
  • 2000 - UЅА No.1 Savage Garden 'I Knew I Loved You'
  • 1996 - Членот на Pulp, Jarvis Cocker, уапсен е зашто ги нападнал децата што настапувале со Michael Jackson на Brit Awards. Подоцна сите обвиненија ќе бидат отфрлени.
  • 1924 - Роден е актерот и пејач Lee Marvin (UK 1970 UK No.1 ‘Wand’rin Star’)
  • 1957 - UK No.1 Tab Hunter 'Young Love'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје