Емисии


10 во 10

Топ листа од најдобрите 10 dance песни.
Водител: DJ Icko
Термин: Секој понеделник од 22.00 до 23.00
Музички времеплов
  • 1957 - Роден е Hans Holzl, попознат како Falco.
  • 1957 - UK No.1 Tab Hunter 'Young Love'
  • 1983 - UK No.1 Kajagoogoo 'Too Shy'
  • 1977 - UK No.1 Leo Sayer 'When I Need You'
  • 1924 - Роден е актерот и пејач Lee Marvin (UK 1970 UK No.1 ‘Wand’rin Star’)
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје