Емисии


Попладневно возење

Идеална емисија со која се дружите во периодот кога се враќате од работа. Многу музика, информации кои се од полза за сите кои во моментот на слушањето се во своите автомобили и патуваат некаде, информации од show-бизнисот, спортот и жолтиот печат.
Водител: Борис
Термин: од понеделник до петок од 15 до 17 часот
Музички времеплов
  • 1989 - Bangles објавуваат дека се распаѓаат. Ќе се реоформат во 2000 година.
  • 1934 - Роден е канадскиот пејач и поет Leonard Cohen. Dance Me To The End Of Love
  • 1961 - 21-годишниот Bob Dylan за само еден ден го снима својот деби албум. Цената за изнајмување на студиото била 400 долари.
  • 1980 - Bob Marley колапсира додека џогира во њујоршкиот Central Park. Открива дека е заболен од рак.
  • 1967 - Родена е кантри пејачката Faith Hill. There You'll Be
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје