Емисии


John Digweed Transitions

Radio show with John Digweed
Водител: John Digweed
Термин: вторник од 23 до 24
Музички времеплов
  • 1996 - Членот на Pulp, Jarvis Cocker, уапсен е зашто ги нападнал децата што настапувале со Michael Jackson на Brit Awards. Подоцна сите обвиненија ќе бидат отфрлени.
  • 1957 - Роден е Hans Holzl, попознат како Falco.
  • 1983 - UK No.1 Kajagoogoo 'Too Shy'
  • 1924 - Роден е актерот и пејач Lee Marvin (UK 1970 UK No.1 ‘Wand’rin Star’)
  • 1957 - UK No.1 Tab Hunter 'Young Love'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје