Антена 5 Тим

Ерик Фокс

Кирил Зарлинов

Водител, Ди Џеј

erikfox@antenna5.fm
Стил
dance, techno, pop
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1978-USA No1 Andy Gibb - (Love Is) Thicker Than Water
  • 1973-Pink Floyd започнуваат три неделна турнеја како промоција на новиот албум "The Dark Side of the Moon".
  • 1989-USA No1 Debbie Gibson – Lost In Your Eyes
  • 1967-USA No1 Rolling Stones – Ruby Tuesday
  • 1978-Too Much, Too Little, Too Late на Johnny Mathis и Denice Williams влегува на американската соул листа, а подоцна доаѓа до местото бр1, каде останува 4 недели.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје