Like I Love You - Lost Frequencies


Музички времеплов
  • 1976 - UK No.1 Brotherhood Of Man 'Save Your Kisses For Me'
  • 1984 - USА No.1 Kenny Loggins 'Footloose'
  • 1995 - Jimmy Page за малку одбегнува да биде прободен со нож од обожавател кој се искачил на сцена додека настапувал во Мичиген. Обожавателот бил спречен од двајца телохранители, кои ги повредил со ножот. По инцидентот и објаснил на полицијата дека сакал да го убие Jimmy Page зашто музиката што ја свирел била сатанистичка.
  • 2001 - На Whitney Houston и сопругот Bobby Brown доживотно им се забранет влез во холивудски хотел, зашто ја искршиле собата во која престојувале.
  • 1990 - David Bowie го добива седмиот британски бр.1 албум 'Changes Bowie'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје