Топ 10 @ 10 03.02.2020


1
Stargazer
Davi
| 1 Недела во листата
7
2
Mysteries of Life (Original Mix)
Rafael Cerato, Jinadu
| 1 Недела во листата
4
3
Hey Now (Newman Remix)
London Grammar
2 | 3 Недели во листата
9
4
Shadows
Dee Montero & Newman (I Love)
| 1 Недела во листата
6
5
Right On
Space Motion
3 | 3 Недели во листата
4
6
Meraki (Original mix)
BROSS
2 | 3 Недели во листата
5
7
Archangel (Sébastien Léger Remix)
Essay
4 | 3 Недели во листата
4
8
Back From Finisterre (Mollono.Bass Remix)
Bonfante
3 | 3 Недели во листата
4
9
Where Is Home
Guy Mantzur, Khen
2 | 3 Недели во листата
4
10
Midnight (Original Mix)
HOSH & 1979 Feat. Jalja
1 | 3 Недели во листата
5
Музички времеплов
  • 1971 - Родена е американската R&B пејачка Erykah Badu (1997 UK No.12 'On & On', 2001 UK No. 23 со Macy Gray, 'Sweet Baby').
  • 1932 - Роден е кантри пејачот и текстописец Johnny Cash (1969 USА No.2 & UK No.4 ‘A Boy Named Sue’ и уште 11 други USА Top 40 синглови). Во доцните 60-ти и раните 70-ти има свое ТВ шоу Johnny Cash.
  • 1969 - UK No.1 Peter Sarstedt 'Where Do You Go To My Lovely'
  • 1966 - Албумот на Beatles, 'Rubber Soul', доаѓа на првото место на американската албумска листа.
  • 1966 - USА No.1 Nancy Sinatra 'These Boots Are Made For Walking'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје