Мак Топ 5 23.02.2020


1
Те спомнувам
Ареа
| 1 Недела во листата
0
2
Skopje Forever
Nikeja
| 1 Недела во листата
0
3
Ана
Суперхикс
| 1 Недела во листата
0
4
Обично необичен ден
Каролина Гочева
| 1 Недела во листата
0
5
Не ме моли
Ayana
| 1 Недела во листата
0
Музички времеплов
  • 1969 - UK No.1 Peter Sarstedt 'Where Do You Go To My Lovely'
  • 1980 - Откако го виделе настапот во живо на U2 на даблинскиот National Boxing Stadium пред 2.400 луѓе, Rob Partridge и Bill Stewart од Island Records му понудиле договор на бендот.
  • 1958 - Роден е Steve Grant од Tight Fit (1982 UK No.1 'The Lion Sleeps Tonight').
  • 1966 - Албумот на Beatles, 'Rubber Soul', доаѓа на првото место на американската албумска листа.
  • 1932 - Роден е кантри пејачот и текстописец Johnny Cash (1969 USА No.2 & UK No.4 ‘A Boy Named Sue’ и уште 11 други USА Top 40 синглови). Во доцните 60-ти и раните 70-ти има свое ТВ шоу Johnny Cash.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје