Контакти

Контакт Форма

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

Контакт адреса

Антена 5 Радио Македонија

Тетовска 35,
1000 Скопје, Македонија.
Телефон: +389 2 311 1911

Музички времеплов
  • 1997 - Blur доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Blur'.
  • 1992 - UK No.1 Shakespear's Sister 'Stay'
  • 1997 - UK No.1 Spice Girls 'Wannabe'
  • 1975 - UK No.1 Steve Harley and Cockney Rebel 'Make Me Smile (Come Up And See Me)'
  • 1986 - MTV одделува цели 22 часа од својата програма за да ги прикаже сите 45 епизоди од оригиналната ТВ серија на Monkees.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје