Емисии


ЗипЗап

Емисија за HipHop и RnB. Во емисијата може да се слушнат најнови вести, интервјуа, топ листа, Balkan sound наменет за промовирање на Македонскиот и Балканскиот HipHop, 15 минути рикверц односно ретроспектива на постари албуми.
Водители: Мартин & DJ Panco
Термин: недела од 23 до 22 часот
Музички времеплов
  • 1966 - издаден е хитот "When A Man Loves A Woman" на Percy Sledge.
  • 1994 - UK No1 Take That “Everything Changes” 2 w.
  • 2000 - UK No1 Craig David “Fill Me In” 1 w.
  • 1932 - роден е Carl Perkins.
  • 1958 - Bill Haley and the Comets ја започнуваат првата турнеја во Јужна АМерика.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје