Емисии


Светот на музиката со Дени

Од 11-12 часот продлжува “Во Светот на Музиката” заедно со Дени. Во овој термин однеодамна стартуваше и Double Play рубриката во која слушателите си слушаат по две песни од својот омилен изведувач..Каде и да сте Антена 5 е секогаш со вас и најубавите песни на радио...
Водител: Дени
Термин: од понеделник до петок од 11 до 12 часот
Музички времеплов
  • 1958 - Bill Haley and the Comets ја започнуваат првата турнеја во Јужна АМерика.
  • 1988 - UK No1 Pet Shop Boys “Heart” 3 w.
  • 1994 - UK No1 Take That “Everything Changes” 2 w.
  • 2000 - UK No1 Craig David “Fill Me In” 1 w.
  • 1989 - басистот на Rolling Stones, Bill Wyman објавува дека ќе се жени со 19 годишната Mandy Smith.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје