Емисии


A State of trance

Radio show with famous DJ Armin Van Buren
Водител: Armin Van Buren
Термин: четврток од 23 до 00
Музички времеплов
  • 1932 - роден е Carl Perkins.
  • 1983 - UK No1 David Bowie “Let’s Dance” 3 w.
  • 1989 - басистот на Rolling Stones, Bill Wyman објавува дека ќе се жени со 19 годишната Mandy Smith.
  • 2000 - UK No1 Craig David “Fill Me In” 1 w.
  • 1988 - во сообраќајка загинува Dave Prater, од Sam & Dave.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје