Емисии


Tiesto Club Life

Show with DJ Tiesto
Водител: DJ Tiesto
Термин: петок од 23 до 01
Музички времеплов
  • 1994 - UK No1 Take That “Everything Changes” 2 w.
  • 1932 - роден е Carl Perkins.
  • 1958 - Bill Haley and the Comets ја започнуваат првата турнеја во Јужна АМерика.
  • 1994 - USA No1 R. Kelly “Bump ‘N’ Grind” 6 w.
  • 1988 - UK No1 Pet Shop Boys “Heart” 3 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје