Емисии


John Digweed Transitions

Radio show with John Digweed
Водител: John Digweed
Термин: вторник од 23 до 24
Музички времеплов
  • 2000 - UK No1 Craig David “Fill Me In” 1 w.
  • 1958 - Bill Haley and the Comets ја започнуваат првата турнеја во Јужна АМерика.
  • 1932 - роден е Carl Perkins.
  • 1966 - издаден е хитот "When A Man Loves A Woman" на Percy Sledge.
  • 1994 - USA No1 R. Kelly “Bump ‘N’ Grind” 6 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје