Емисии


Novy Show

One hour show with DJ Tom Novy
Недела од 00:00 до 01:00
Музички времеплов
  • 1989 - басистот на Rolling Stones, Bill Wyman објавува дека ќе се жени со 19 годишната Mandy Smith.
  • 1966 - издаден е хитот "When A Man Loves A Woman" на Percy Sledge.
  • 1988 - UK No1 Pet Shop Boys “Heart” 3 w.
  • 1932 - роден е Carl Perkins.
  • 1958 - Bill Haley and the Comets ја започнуваат првата турнеја во Јужна АМерика.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје