Емисии


Spinnin Session

Петок од 21:00 до 22:00
Музички времеплов
  • 1989 - басистот на Rolling Stones, Bill Wyman објавува дека ќе се жени со 19 годишната Mandy Smith.
  • 1932 - роден е Carl Perkins.
  • 1966 - издаден е хитот "When A Man Loves A Woman" на Percy Sledge.
  • 1988 - USA No1 Billy Ocean “Get Outta My Dreams Get Into My Car” 2 w.
  • 2000 - UK No1 Craig David “Fill Me In” 1 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје