Антена 5 Тим

Мартин

Мартин Делимитов

Програмски реализатор, Ди Џеј

Како најмлад член на Антена 5 Радио (од 2006 .) Мартин се естаблираше во своето љубено радио рекордно брзо, како и на музички, така и на физички план од тогаш неговата желба за слушање и пуштање музика расте се повеќе како и неговата желба да не биде на диета Free download my new mix "Through The Stars" http://www29.zippyshare.com/v/79497384/file.html

martin@antenna5.fm
Стил
Dance, Rock
Фаворити
Linking Park, Korn, Chicane, George Michael, Simply Red
Специјалност
DJ
Песни
Chicane – Autumn Tactics, Linking Park – One Step Closer, George Michael – Fast love
Музички времеплов
  • 1959 - Родена е пејачката и текстописец Susanne Vega. Luca
  • 1959 - Роден е Richie Sambora, гитарист во Bon Jovi.
  • 1996 - Jonathan Melvoin од Smashing Pumpkins умира на 34 години од предозираност со дрога.
  • 1951 - Родена е Bonnie Pointer од Pointer Sisters. Jump For My Love
  • 1999 - UK No1 Ricky Martin 'Livin' La Vida Loca'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје