5. Ayana - Не ме моли


Музички времеплов
  • 2004 - Usher го добива вториот британски бр.1 албум ‘Confessions’.
  • 1964 - Во музејот Madame Tussauds во Лондон откриени се восочните фигури на членовите на Beatles, првите поп ѕвезди со ваква почест.
  • 1969 - Родена е Cheryl James или Salt од Salt-n-Pepa (1991 UK No.2 'Let's Talk About Sex').
  • 1948 - Роден е John Evans од Jethro Tull (1969 UK No.3 & USА No.11 'Living In The Past').
  • 2001 - Артистот порано познат како Puffy и Puff Daddy изјавува за MTV дека во иднина сака да биде нарекуван P. Diddy.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје