Хит Парада 11.07.2020


1
Faded
Izzy Bizu
1 | 4 Недели во листата
0
2
Lay Your Head On Me
Major Lazer feat. Marcus Mumford
2 | 6 Недели во листата
1
3
Gotta Be Patient
Michael Buble, Barenaked Ladies and Sofía Reyes
6 | 2 Недели во листата
1
4
Naked
Jonas Blue feat Max
6 | 2 Недели во листата
1
5
Anyone But Me
Joy Crookes
2 | 6 Недели во листата
0
6
Look for the girl
Jason Mraz
5 | 5 Недели во листата
1
7
Mamacita
Black Eyed Peas x Ozuna x J. Rey Soul
4 | 2 Недели во листата
1
8
Savage Love
Jawsh 685 x Jason Derulo
1 | 3 Недели во листата
1
9
Five More Minutes
Jonas Brothers
4 | 6 Недели во листата
0
10
X
Jonas Brothers
4 | 7 Недели во листата
2
11
Wait For You
Tom Walker
6 | 2 Недели во листата
0
12
Past Life
Trevor Daniel feat Selena Gomez
10 | 2 Недели во листата
0
13
Rockstar
DaBaby & Rody Ricch
5 | 5 Недели во листата
0
14
Control
Zoe Wees
| 1 Недела во листата
0
15
Lose Somebody
Kygo & OneRepublic
3 | 5 Недели во листата
0
16
Madan
Haska feat. Salif Keita
3 | 10 Недели во листата
1
17
Head & Heart
Joel Corry & MNEK
| 1 Недела во листата
1
18
Dancing In The Moonlight
Jubel feat. NEIMY
4 | 3 Недели во листата
3
19
Love Songs
Lukas Graham
3 | 8 Недели во листата
0
20
Stuck With U
Ariana Grande & Justin Bieber
5 | Недели во листата
0
21
Coffee for your head
Powfu featuring Beabadoobee
2 | Недели во листата
0
22
Supalonely
BENEE (feat. Gus Dapperton)
4 | Недели во листата
0
23
Secrets
Regard & Raye
3 | Недели во листата
0
24
Like That
Doja Cat featuring Gucci Mane
| Недела во листата
0
25
Daisies
Katy Perry
4 | Недели во листата
0
26
Slow Grenade
Ellie Goulding feat Lauv
| Недела во листата
0
27
The Scotts
The Scotts, Travis Scott, Kid Cudi
2 | Недели во листата
0
28
You Put Me Down
Cyrillic feat. Jova Radevska
5 | Недели во листата
25
29
Summer Feelings
Lennon Stella feat. Charlie Puth
5 | Недели во листата
0
30
Take Care of You
Ella Henderson
4 | Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 1984 - Phillip Wynne, пејач во Detroit Spinners на 43 години починува на сцената на еден концерт. Working My way Back To You
  • 1952 - Роден е Chris Cross, басист и синтисајзери во Ultravox. 'Vienna'
  • 1997 - Во В. Британија започнува да се продава чипс Spice Girls. До крајот на годината ќе се продадат над 16 милиони пакувања
  • 1973 - За време на концерт во Холивуд, Phil Everly ја крши гитарата и револтирано си заминува од сцената. Don сам го завршува сетот и објавува дека Everly Brothers се разидуваат.
  • 2002 - Red Hot Chili Peppers започнуваат три неделен престој на првото место на британската албумска листа со ‘By The Way.’
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје