WMC 2014

Музички времеплов
  • 2002 - Fatboy Slim прави застој во реонот на Брајтон зашто организирал бесплатна забава на плажа. Самиот вложил сопствени 100.000 фунти за забавата зашто откажале спонзорите.
  • 1942 - Роден е Roger McGuinn, гитарист и вокалист во Byrds. 'Mr. Tambourine Man'
  • 1974 - USА No.1 George McCrae 'Rock Your Baby'
  • 1997 - Prodigy започнуваат 5-неделен престој на првото место на британската албумска листа со 'The Fat Of The Land'. Firestarter
  • 1991 - Фондацијата Everly Brothers купува земјиште во родниот град на членовите на дуото со цел да изгради парк и музеј во нивна чест.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје