Музички времеплов


 • 2003 - Lee Ryan од Blue уапсен е во Лондон заради возење во пијана состојба. Таа вечер бил во ноќен клуб заедно со претставници на неговата издавачка компанија. Откако се опијанил, почнал да им досадува на присутните и бил исфрлен од клубот. Апсењето за возење во пијана состојба му е второ по ред.
 • 2001 - USА No.1 Alicia Keys 'Fallin'
 • 2001 - Atomic Kitten доаѓаат на првото место на британската албумска листа со деби албумот 'Right Now'.
 • 2000 - UK No.1 Robbie Williams 'Rock DJ'
 • 1989 - USА No.1 Richard Marx 'Right Here Waiting'
 • 1984 - На затворањето на Летните олимписки игри во Лос Анџелес, Lionel Richie ја изведува 'All Night Long'.
 • 1978 - USА No.1 Commodores 'Three Times A Lady'
 • 1969 - Родена е пејачката и тесктописец Tanita Tikaram.
 • 1964 - Првиот филм на Beatles, ‘A Hard Days Night’ започнува да се прикажува во 500 американски кина.
 • 1963 - Роден е раперот Sir Mix-A-Lot, познат по американскиот бр.1 хит 'Baby Got Back'.
 • 1949 - Роден е Mark Knopfler, гитарист и вокалист во Dire Straits.
 • 1941 - Роден е Craig Douglas (1959 UK No.1 'Only Sixteen' плус уште 9 други британски топ 40 хитови).
Музички времеплов
 • 1964 - Првиот филм на Beatles, ‘A Hard Days Night’ започнува да се прикажува во 500 американски кина.
 • 1978 - USА No.1 Commodores 'Three Times A Lady'
 • 1941 - Роден е Craig Douglas (1959 UK No.1 'Only Sixteen' плус уште 9 други британски топ 40 хитови).
 • 1969 - Родена е пејачката и тесктописец Tanita Tikaram.
 • 2001 - Atomic Kitten доаѓаат на првото место на британската албумска листа со деби албумот 'Right Now'.
 • Повеќе
Фреквенции
Скопје