Емисии


Флешбек

Можност да се присетите на старите добри хитови. Двочасовно дружење со музиката од 70-те, 80-те, 90-те во избор на Баже
Водител: Баже
Термин: сабота од 20 до 23 часот
Музички времеплов
  • 1976 - The Band го имаат полседниот настап во живо.
  • 1940 - Роден е соул пејачот Percy Sledge. 'When A Man Loves A Woman'
  • 1960 - Родена е Amy Grant. USА No.1 'Baby Baby'
  • 1989 - UK No.1 New Kids On The Block 'You Got It (The Right Stuff)'
  • 2003 - Откако му е констатирана неправилна работа на срцето, Meat Loaf подложен е на операција.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје